wz

U maminky na Moravě

Pro nás dřívě narozené cestovámí vlakem a autobusem už dělá i potíže a tak s radostí přijímam možnost cestovat autem, kde je více soukromí a možnost kdykoliv zastavit a mít chviličku k oddechu a protáhnutí kostí. Nebylo jinak ani teď, když jsem cestovala k svoji mamince na Moravu. Cesta byla v pohoděnce, bez hlídaní hodinek, abych náhodou nepropásla nějaký přípoj. Dopředu jsem zajistila pobyt v penzionu, kde jsme dojeli podle předpokladu, nu co čert nechtěl, protože tam nikdo není přes víkend, tak nám nechali klíče v restauraci. Na chodbě jsme ještě laškovali, že si vybereme lepší pokoj (ze dvou). Hrůza a děs: pokoj byl absolutně neuklizený - postele ani nerozhozené... druhý pokoj "šel". Tak jsme jedno povlečení vzali a povlékli jednu postel. Na pokojích nebylo nic, ani skleničky na pití, tak jsem poprosila v restauraci o hrníčky. Na recepci sice bylo malým písmem napsáno tel.číslo, ale my jsme to přehlédli. V pondělí se Vláďa vrhl na vyjednávání. Nakonec nemusel za pokoj platit, tak byl spokojený. No, ale to jsem opravdu hodně odběhla.
Pak už jsme jeli za moji 90 letou mamkou. Museli jsme vždycky, když jsme za ní přišli, na chvilku odjet, aby si odpočinula. Jezdili jsme tam několikrát denně. Vzali jsme ji na různá známá místa. Některá si pamatovala (jako např.její Štěrkáček), ale mnohá už neznala i když tam chodila desítky let. Měli jsme celou dobu nádherné letní počasí (to jsme původně měli jet až tento týden, ale dcera Pavla nedostala dovolenou.
Při zpáteční cestě jsme se zastavili a byli na návštěvě. Nemohli jsme se vyfotit, protože Alenku štípl sršeň. Měla oteklý obličej. Alenka je maminka vnuka Tomáše a Kačenky. Tomáš byl moc rád, že nás všechny zase viděl. Jeho přítelkyně Irenka je sice ještě v nemocnici, ale brzy by měla přejít na rehabilitace. Snad všechno dobře dopadne.
Tu je několik fotek naší maminky...

Design by Cezmín Slovakia 16.9.2014 http://cezmin.wz.cz ;

 

Počítadlo.cz
Počítadlo.cz - statistiky návštěvnosti stránek