wz

Milujete tu příjemnou, ničím nenahraditelnou předvánoční atmosféru, vůni cukroví, svařeného vína, purpury a vonných františků, krásu třpytivých ozdob, těšení se na příchod Ježíška a radost z dárků? Zavítejte k nám do Vánočního domu a užijte si s námi vánoční atmosféru kdykoliv chcete. Tak začíná text webu o Vánčním domě v Karlových Varech na zámečku Doubí, který se tyčí nad řekou Ohří.

Jak všichni dobře víme, tak Vánoce jsou svátky klidu a míru s očekáváním příchodu Spasitele a Vykupitele Ježíše Krista na tento svět. Každé narození nového života je radostnou událostí ke které neodmyslitelně patří tak duchovní hloubání o smyslu bytí na této zemi, jakož i dary a poděkování za všechno co člověk může přežít a procítit nejen se svou rodinou, ale i ve společenství s přáteli, sousedy, známými.
I když nákupy před svátky z duše nesnáším, vím, že se tomu nevyhnu a tak začala příprava na tyto neodmyslitelné běhy po obchodech návštěvou známého Muzea v Karlových Varech pod nazvem "Vánoční Dům", který je otevřený celý rok, což znamená, že i v letních dnech. Moje netová přítelkyně Cesmín má na svém vánočním webu napsanou myšlenku: "Vianoce po celý rok" a uvedený Vánoční dům v Karlových Varech celý rok dává možnost oživit si také vzpomínky na své dětství unikátními ozdobami i pomůckami ze starých dob. Po průchodu vstupní branou na nádvoří zámku nás uvítá betlém a člověk se najednou ocitá v krásně vánočním světě. Uvnitř zámku to voní cukrovím a vše je nádherně vyzdobeno. Pohledy přitahuje osm metrů vysoký vánoční strom ozdobený 6480 světýlky, ručně malované ozdoby, krásné dekorace, sněhuláci, andílci a hořící svíčky. Z reproduktorů se line pomalá, klidná vánoční hudba, která zpříjemňuje atmosféru. Nachází se tam také prodejna a není člověka, který by si nějakou vánoční ozdobu nekoupil na památku. Nebyli jsme výjimkou.

Pokud máte čas, neobejděte Vánoční dům, expozice ve Vánočním domě v Karlových Varech je prodejní, takže zde můžete nejen nasát nádhernou vánoční atmosféru a zavzpomínat si na své dětství, ale navíc si můžete udělat radost koupí některé z dekorací, nebo originální dárek pro vaše blízké. Po krásně strávených chvílích a vzpomínkách na čas mého dětství, kdy si mě dobírali mé děti a vnouček Davidek, jsme zakotvili také u prodejců a odnesli si na památku několik maličkosti. Davidek fotil a tak z této předvánoční cesty je několik fotek.

Přeju Vám hezké Vánoce!

Vánoční dům - Christmas house - Karlovy Vary

http://www.youtube.com/watch?v=b482ozggCus

 Vánoce 2014

  Tak máme za sebou veškerý shon. Jsem ráda, když se scházíme. Letos se mě držela extra "lenorka". Pekla jsem jen 4 druhy cukroví (některé ve větším množství) + vánočku. Ta se mi nepovedla podle mých představ. Nějak mi nefungovalo droží - hlavně, že vyžaduji "čerstvé" droždí. Možná, kdybych použila opovrhované (mnou) sušené, dopadlo by to lépe. Ale já jsem si na ní stejně pochutnala. Navštěvovali jsme se vzájemně. Bylo to senzační. Starší syn Karel bydlí teď u Plzně volal, že přijedou všichni. Počítala jsem s tím, ale nakonec se vůbec neozval. Takže jsem jim všem rozposlala dárky včera poštou.
  Silvestra slavíme jako vždy na gauči u televize. Mladí mají své oslavy. Na 2.ledna jsem byla odvezena na vesnici, kde žije mladší syn. Hlídala jsem vnoučka Davídka a hlavně pejska Bohouška, který je opět nemocný. "Mlaďoši" (jak jim říkáme) + Pavla jeli na chatu do hor slavit Nový rok s partou vodáků. Jezdí spolu v létě na rafty na řeku Ohři. Prý se jim to moc povedlo. My s Davídkem jsme se měli taky fantasticky. Dlouho do noci jsme si vyprávěli jaké to bylo, když jsem já byla v jeho letech. Měl to rád i syn dcery a Kačenka. Snad jim něco v hlavinkách zůstane i do budoucnosti.
   No, a mně teď čekají mnohá vyšetření u různých specialistů. Mám teď problémy se zdravím. No, ale problémy se zdravím máme všichni...
   Ve středu jsme byly s dcerou u nové kadeřnice. Jsme ostříhané dokonale. Naše bývalá kadeřnice už moc spěchala při práci, a navíc stále zdražovala... Je mi to vůči ní trapné, ale udělala si to sama. Při zpáteční cestě jsme si koupily dílky pizzy... mňam, mňam. Tak teď půjdu vařit pak přijde Davídek ze školy napíšeme úkoly, zopakujeme slovíčka do angličtiny (já to potřebuji taky), večer pro něj přijedou rodiče a budu mít volno. Ale to já si říkám pořád, nakonec vždycky někdo přijde - tak se "bavím" až v noci u PC.
Moc a moc zdravím všechny. Mějte se rádi, buďte zdraví a šťastní. Eva

Fotky: Syn Oldřich s rodinou

Dcera Pavla se synem

Design by Cezmín Slovakia 23.12.2012 http://cezmin.wz.cz ;

 

Počítadlo.cz
Počítadlo.cz - statistiky návštěvnosti stránek