wz

Výlet na Moravu

Včera jsme se vrátili z Moravy (17.5.2015). Spala jsem dlouho, ale dnešek... vařit, prát (dceři "odešla"pračka)... psát úkoly s Davídkem. Tak se opět těším do postýlky.
Ve čtvrtek nám mladí přivezli Davídka. Spal u nás, protože jsme vyráželi ve 4 hod. ráno. On nikdy nechce vstávat, ale tentokrát to byl jiný kluk. Moc se těšil. Slíbila jsem mu, že navštívíme Mohylu Míru ve Slavkově. Já nenávidím zbraně, nikdy jsem nekoupila svým klukům žádnou zbraň. Když mu ji nekoupím, tak alespoň ten Slavkov. Já jsem tam byla před pár lety, ale jen rychle proběhnout a pryč... Teď jsem sázela na Davídka. Tomu děda nic neodmítne. Navštívili jsme nádhernout expozici - zpracovanou celou hroznou bitvu. Konec jsem trochu pokazila, že jsem odmítla koupit repliku zbraně za 1000 Kč. ("Miláček" se urazil - nafoukl). Jeho chyba, pak litoval! V kampli Mohyly se dá šeptat do jednoho rohu a v protějším rohu je to slyšet. No, prošvihl to!
Zajeli jsme do Otrokovic, ubytovat se a hned jsme jeli za mojí mamkou. Bylo mi z toho strašitánsky smutno. Už vůbec nevnímá okolí. Poznala nás všechny, to bylo vše. Může trošínku chodit, ale nechce. Od ní jsme zajeli na hřbitov. Zavzpomínala jsem na mého taťku, prarodiče, strejdu... známé. Zapálili jsme svíčky...
Zajeli jsme ke studánce, kam chodila mamka denně pro vodu. Dnes vůbec neví, kde je nějaká studánka. Davídkovi jsem všechno ukazovala, vyprávěla. Blízko studánky je dřevěná "šopka", kde se při bombardování (1945) schovávala mamčina rodina.
K večeři jsme si dali všichni velikánskou pizzu. Bylo nádherné počasí, tak jsme seděli v předzahrádce... paráda. Za celý den jsme toho měli všichni plné kecky. Pořád říkali v TV, že bude pršet, tak jsem se mohla strhat, aby se to stihlo.
Večer jsme padli do postelí... Druhý den jsme jeli zase za mamkou, pak za sestřenicí Evou, která za mamkou chodí do "pečovateláku" (Všechno za ni zařizuje). Pak nákupy, Davídek asi podědil po své mamince nakupovací manii... No a pak ráno opět k mamce a odjezd domů. Protože byla neděle dopoledne, nebylo moc aut, jelo se nádherně. Večer jsme všichni padli... Ještě nezapršelo!
Dnes ráno jsme tady měli 2°C - navečer bylo 29°C. Pak nemá člověk být unavený. Houby věk - tlakové změny to jsou.
Jsem velice ráda, že jsem mohla Davídkovi ukázat místa, kde jsem vyrostla. Dnes uplatnil svůj zážitek i ve škole! Měli vysvětlit "Oheň dobrý sluha, ale špatný pán". Nikdo nevěděl druhou část - on mohl říct, že je to povodeň!!!
Snad už zítra budu trochu svěží (ale to si říkám každý den)... Proti věku není léku. Eva


Design by Cezmín Slovakia 23.12.2012 (doplnené 18.5.2015) http://cezmin.wz.cz ;

 

Počítadlo.cz
Počítadlo.cz - statistiky návštěvnosti stránek