wz


1. Já, dcera Pavla a vnučka (dcera staršího syna Karla) Kačenka na našem balkoně.

Nazdárek!
To ale bylo strašné vedro. Vycházela jsem jen na nákup (klim.autem) do klim.supermarketu. Na sluníčko nemůžu. Bylo až přes 35°C. Na včerejší den před půlnocí přišla bouřka. Měla jsem co dělat, abych stihla sklidit kytky z parapetů. Takovou bouřku jsem v životě neviděla!!! Vichr, až se stromy lámaly... Obloha celá prosvětlená: jeden blesk za druhým - takové menší, ale stovky (prý tisíce-říkali v televizi)... Hrom žádný, jen ty blesky. No, a dnes je s bídou 15°C.

Bouře přichází

https://www.youtube.com/watch?v=k6LzUj5h5-U


Bouřky 6.července 2012/Storms 6th July 2012

https://www.youtube.com/watch?v=uQN-peLAUic 

Tady byla velká sláva. Na 50.MFF přijel Richard Gere - oslnil celé město.
Uváděl osobně starší film "Pretty Woman" v letním kině. On byl nadšený jako malý kluk, že tak narvané kino v přírodě ještě neviděl. Vnučka Kačenka (22) přijela z Prahy, aby ho viděla - to se jí podařilo - fotila ho "furt" dokola. S vnukem Kubou (23) a celou jejich partou prožili 2 noci (dny byly žhavé - což udivilo i R.Gera) v lázeňském - festivalovém ruchu. Dcera Pavla první den tam byla s Kačenkou asi do 10hod.večer asi 2 hodiny tam byly.

2.Richard Gere v letním kině ve Varech.

Já mám delší dobu velké problémy s nohami. Konečně jsem se odhodlala, že jsem to řekla obvodní doktorce. Zlobila, že všechno zlehčuji. Poslala mě na další vyšetření. Před měsícem mi zjistila cholesterol, no a teď diabetickou nohu. To mě dost zaskočilo, protože náš soused to měl, přišel postupně o obě nohy-brzy zemřel. Jsem dost znepokojená množstvím prášků, které musím denně sníst.
Můj mladší vnuk Davídek je od konce června u druhé babičky. Má tam být jestě více jako týden. Už chce domů - že babička nechce chodit ven, když je vedro... myslím, hlavní je, že tam nemá počítač. Rodiče mu mezi tím pořídili nového kocourka - Matýska. To je divoch, jako byl Bertík, kterého mu přejelo auto.


3. Nový kocourek Matýsek.

 

Já teď hodně pletu: teď se věnuji větší dece. Přítelkyně staršího syna má dvě dcery. Ta starší (25) má teď miminko chlapečka Františka, tak na něj pletu.
V sobotu jsme si vzaly auto, pozvala jsem holky (dceru Pavlu a vnučku Kačenku) na oběd do restaurace. Ony se pak věnovaly "shopingu" což já absolutně nesnáším. Tak jsem seděla v klimatizované chodbě. Pak jsme zajely i k synovi na zahradu... snacha ležela v bazénu. Olda přijel rychle z práce, aby jsme se mohli všichni sejít. Jejich dům je jen pár minutek (možná 5 min.autem) odemne. Nejezdíme tam často, abychom je nerušili. Syn pořád pracuje... tedy i okolo domu. Teď dostavuje pergolu.

Ve školním roce k nám chodí Davídek každý den, tak si řekneme novinky s Bohunkou (snacha). Doufám, že budu i nadále stačit na úkoly v 5.třídě Davidka. A dny plynou, jako voda v řece...

Design by Cezmín Slovakia 23.12.2012 (doplnené 11.7.2015) http://cezmin.wz.cz ;

 

Počítadlo.cz
Počítadlo.cz - statistiky návštěvnosti stránek