wz

Nazdárek v druhý den měsíce Květen 2015!

Říká se, že měsíc květen je lásky čas a je krásným zvykem políbit svou milou osobu pod rozkvetlým stromem, doporučuje se pod třešní, ale rozhodně to může být i pod jabloní či švestkou nebo broskví a splní to svůj účel, projev vzájemné důvěry, spřízněné duše a lásky člověka k člověku. Tak jsme namísto velkého pozdvižení mezi lidmi a novodobé tzv. tradice importované nám ze západních zemí "pálení čarodějnic" vyšli do přírody, tedy do zahrady nejen na kus řeči, ale i na opékání špekáčků. Opékání s mými srdci nejbližšími byla rozhodně lepší volba, než koukání na maškary v davu lidí. O tom jsem po opékání přesvědčena.
Pěkně jsme se pobavili, ale jak se schovávalo slunce začalo být chladno. Odjeli jsme domů. Když jsme hledali místo k zaparkování, projeli jsme město. Plno kolotočů a jiných atrakcí. Byla jsem nějaká unavená, tak jsem šla brzy spát. Vzbudila mě strašná rána, málem jsem spadla z postele. Byl to krásný ohňostroj... Včera prý byla velká sláva v Karlových Varech, otevírání lázeňské sezony, Osvobození a taky otevření tzv. Nároďáku. Ten vypadal řadu let hodně zdevastovaně (spíše ostuda města). Asi jako celé lázně Kyselka, to je naprostá devastace (hlavně, že tam Mattoni odebírají minerální vodu).
Máme zde měsíc KVĚTEN a připadám si jako bych se vrátila o dvacet let zpět. Dcera si přinesla celý pytel vlny, jenže ta vlna je taky z doby minulé - tedy v přadenech. Dříve to bylo normální. Naučila jsem se je přemotávat na obrácené židličce, protože nikdo by mi přadena nedržel tak dlouho. Dcera chce uplést takovou dlouhou vestu s krátkými rukávy - je to prý opět v módě. Tak jsem jí nabídla jednu háčkovanou, kterou jsem si dělala před mnoha a mnoha lety... Moc se jí líbila, vzala si ji, ale nezachránilo mě to od pletení. (Přikládám fotku vestičky.) Mám strach, že už takovou větší věc nezvládnu.
Chtěla jsem ještě něco napsat, ale volala dcera, potřebovala se mnou mluvit.
Na těch fotkách je Vláďa se snachou (svetr s norským vzorem jsem jí pletla před mnoha lety). Všechno fotil milovaný vnouček Davídek. Těším se až budou teplé večery. Budeme sedět déle u nich na zahradě. Květen má být teplý. Třeba i touha po pletení se mi vrátí... kdoví...

Krásné dny Vám  přeji! Eva

Design by Cezmín Slovakia 23.12.2012 http://cezmin.wz.cz ;

 

Počítadlo.cz
Počítadlo.cz - statistiky návštěvnosti stránek