wz

Podzimní rybaření

Rybačka není jen postavení se na břehu řeky či jezera k vodě, hození udice a čekání na škubnutí udice s háčkem v rybích ústech ...
Rybačce předchází příprava nářadí na lov ryb, návnad na ryby, nářadí na zpracování ryby a ke tomu hlavně to hlavní, těšení se na výjezd do přírody spolu se svými srdci nejmilejšími lidmi. Nebylo tomu jinak ani teď, když jsem se zúčastnila rybačky s mým rybářem, synem Oldíkem na "Bílé vodě".
Vypravili jsme se za ním s dcerou a .... a našli jej v známé póze, sedícího u vody a soustředěně hledícího na hladinu, kde byl předpokládaný konec udice.
Co budu říkat, nastalo zvítavání a z mojí strany hluboký nádech čerstvého vzduchu, kterého si ve městě mnoho neužiju. Jo, je to celkem jiný svět, posedět u vody v klidu a míru se svými dětmi i když už nejsou malí a nepoběhujou po břehu rybníka podél vody. Vzpomínky na mládí, když byli jěště malí se hrnou myslí jako splašené koně a radost se štěstím má zelenou.

Hledím na ně, jak mezi sebou tiše komunikují, aby náhodou ryby nevyplašili od návnady a je mi dobře. Mohu jen doporučit, kdo máte v rodině rybáře, zajeďte do míst míru a klidu k vodě, a samí uvidíte, jak budete dobití energií a taky pokorou. Do mého zamyšlení zaznělo hurá! Máme ji! A tak byl i úlovek a celkem pěkný macek!
Děkuji svým nejbližším za krásnou chvíli na rybačce a hlavně za nezapomenutelné chvíle pohody a štěstíčka.
Evina

Design by Cezmín Slovakia7.10.2014 http://cezmin.wz.cz ;

 

Počítadlo.cz
Počítadlo.cz - statistiky návštěvnosti stránek